fbpx
Pojemnik z aloesem

Aloes, a zwłaszcza kosmetyki z jego zawartością to niewątpliwy hit ostatnich czasów. Dlaczego jest tak lubiany? Jakie ma właściwości? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Liście aloesu są soczyste i zawierają niesamowicie dużo cennych dla zdrowia substancji. Ze środka liści pozyskuje się żel, który ma właściwości łagodzące, kojące, przeciwzapalne i regeneracyjne. Potrafi też fantastycznie nawilżyć skórę. Zawiera mnóstwo minerałów, witamin, kwasów tłuszczowych i aminokwasów niezbędnych dla utrzymania dobrego stanu Twojej skóry. Aloes możesz stosować, kiedy chcesz:

 • nawilżyć skórę,
 • złagodzić podrażnienia i zmniejszyć szorstkość skóry,
 • zmniejszyć obrzęki pod oczami,
 • załagodzić zaczerwienienia po opalaniu,
 • złagodzić stan skóry po oparzeniu.

Aloes możesz stosować niezależnie od typu skóry, czy od Twojego wieku ze względu na jego szerokie właściwości i dostarczane skórze substancje. Mając skórę przemęczoną i poszarzałą lub z przebarwieniami – rozjaśnisz ją. Cera trądzikowa będzie Ci natomiast wdzięczna za działanie regeneracyjne i kojące. Aloes nie ma w sobie substancji zapychających pory, więc będzie nadawał się do pielęgnacji skóry tłustej i problematycznej.

Form stosowania aloesu jest bardzo dużo. Oczywiście najbardziej naturalną formą będzie ucięcie liścia aloesu i nałożenie jego miąższu na skórę. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz skorzystać z gotowych na rynku produktów. W naszych drogeriach znajdziesz żele, które mają nawet 99% aloesu w swoim składzie. Nasz ulubiony to ten z firmy Holika.

Produkty z aloesem możesz nakładać rano lub wieczorem tak, jak nakładasz inny krem regenerujący. Żel z aloesu będzie też stanowił idealną bazę pod makijaż. Przy stosowaniu go jako bazy pamiętaj, aby nie nałożyć go zbyt obficie, a makijaż nałożyć dopiero po całkowitym wchłonięciu się żelu.

Żel zadziała też idealnie jako preparat pod zmęczone i opuchnięte oczy. Tutaj dla dodatkowego efektu polecamy wcześniej włożyć żel do lodówki – cudowne uczucie kojenia gwarantowane!  

Jeśli potrzebujesz innej formy niż żel, polecamy maseczki, które stworzysz samodzielnie w domu.

Maseczki możesz przygotować samodzielnie z liści aloesu. Poniżej kilka przepisów:

 1. Maseczka nawilżająca
 • 2 łyżeczki ulubionego kremu (najlepiej o tłustej formule)
 • 1 łyżeczka soku z aloesu lub żelu aloesowego
 • 1 łyżeczka oliwy z oliwek

Połącz wszystkie składniki, nanieś na oczyszczoną skórę twarzy, odczekaj ok. 15 min, dokładnie spłucz i ciesz się nawilżoną skórą 

 1. Maseczka na przetłuszczoną cerę
 • 1 białko
 • 1 łyżeczka soku z aloesu lub odrobina żelu

Ubij białko na sztywną pianę, a następnie dodaj sok i nałóż na skórę twarzy. Jeśli chcesz, aby Twoja cera dodatkowo zyskała blasku, możesz dodać odrobinę soku z cytryny.

Mamy nadzieję, że wykorzystasz nasze przepisy. A może masz własne receptury z wykorzystaniem aloesu? Śmiało! Podziel się nimi na facebook’u!

 

 

Witaj!                              

Bezpieczeństwo naszych Klientów i Pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego chcielibyśmy przekazać najważniejsze informacje dotyczące działań, które podjęliśmy jako Sieć Drogerii Koliber celem walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi Rządu wprowadziliśmy kolejne zalecenia m.in.:

 1. W całej Polsce została wprowadzona strefa czerwona, w związku z tym w naszych drogeriach może przebywać jednocześnie:
  – 5 osób na stanowisko kasowe w placówkach do 100 m2 (z wyłączeniem obsługi),
  – 1 osoba na 15m2 w placówkach o powierzchni sprzedaży powyżej 100 m2 (z wyłączeniem obsługi).
 2. W każdej Drogerii Koliber “godziny dla seniorów” obowiązują w godzinach
  10-12 od poniedziałku do piątku.
 3. Wszystkich podczas zakupów obowiązują takie same zasady – osłonięte nos i usta oraz zachowywanie dystansu co najmniej 2 metry.
 4. W godzinach 8-16 dzieci nie będą mogły same się przemieszczać, jedynie pod opieką dorosłego. Mogą przebywać w drogerii tylko i wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna. Obowiązują je takie same zasady jak innych – każde dziecko powyżej 4. roku życia musi mieć osłonięte usta i nos.
 5. Wszyscy pracownicy stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Zostali zaopatrzeni w środki ochrony m.in maseczki, przyłbice. Używają rękawiczek ochronnych oraz mają dostęp do płynów dezynfekujących.
 6. W wielu drogeriach stosujemy dodatkową ochronę strefy przykasowej w postaci przesłony ochronnej plexi.
 7. Dbamy, by w drogeriach nie zabrakło żeli antybakteryjnych, papieru toaletowego, żeli aloesowych (do zrobienia własnego środka dezynfekującego), mydła, chemii gospodarstwa domowego oraz wszystkich innych niezbędnych produktów.
 8. Na bieżąco uzupełniamy braki w zaopatrzeniu!
 9. Wszyscy nasi Pracownicy znają zalecenie Ministerstwa Zdrowia dot. zasad higieny, a w naszych wybranych drogeriach znajdziecie dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Co więcej, na bieżąco monitorujemy oficjalne komunikaty Ministerstwa Zdrowia, WHO oraz Głównego Inspektora Sanitarnego i niezwłocznie podejmujemy stosowne działania.