fbpx
kobieta pielęgnująca twarz

Zwykle w styczniu możemy się spodziewać pięknej zimowej aury. Płatki śniegu otulają całą okolicę, drzewa, łąki, drogi, domy i NAS! Całą jesień natura przygotowuje się do srogiej zimy i my również nie powinnyśmy zapominać
o dedykowanej w tym okresie pielęgnacji całego ciała. Nasze włosy, skóra twarzy czy ciała, dłonie i paznokcie potrzebują dodatkowego wzmocnienia, aby w dobrej kondycji przetrwać czas mrozów na zewnątrz i suchego, ogrzewanego powietrza wewnątrz naszych domów.

 

Zimą otulamy się ciepłymi szalami. Otulmy też specjalną troską nasze włosy!

Zimą sięgaj po łagodne szampony z olejami, najlepiej nawilżające – to czas, kiedy o przesuszenie  skóry głowy i włosów nie jest trudno. Wypróbujcie szampony z serii Botanic Therapy np. z żurawiną i olejem argonowym.

Polecamy również co jakiś czas wykonać olejowanie włosów np. naturalnym olejem kokosowym, który zapewne macie w swoich kuchniach! Olejowanie można wykonać przed myciem włosów lub zastosować rodzaj kuracji na noc.

 

.  

 

Polecamy również serię kosmetyków do włosów SPLIT ENDS MIRACLE z KOMPLEKSEM JONOWYM I OLEJEM
Z PESTEK WINOGRON do zniszczonych włosów i rozdwojonych końcówek. Wszystkie produkty znajdziemy w naszej styczniowe gazetce w promocyjnych cenach!

Noszenie czapek i innych nakryć głowy oraz przebywanie na zmianę w ogrzewanych pomieszczeniach oraz chłodzie
i wilgoci na zewnątrz sprawia, że włosy szybciej się przetłuszczają. Naturalnie więc częściej je myjemy.

Aby włosy cały czas wyglądały na świeże i aby nie obciążać ich zbyt częstym myciem, polecamy zastosować suche szampony. W drogeriach Koliber znajdziecie serię Batiste oraz w szampony Ronney!

 

Kiedy szczypie siarczysty mróz – ochronna powłoka skóry twarzy

 W chłodne dni zacznij od odpowiedniego oczyszczania skóry. Zimą musimy dbać o naturalny stan ochronnej powłoki skóry twarzy, którą tworzy tzw. płaszcz wodno-lipidowy. Unikaj gruboziarnistych peelingów i drażniących żeli. By skutecznie oczyścić twarz z makijażu i codziennych zanieczyszczeń (w tym smogu) wybieraj delikatne żele i mleczka – polecamy produkty Nivea:

 

 

Najważniejszym kosmetykiem zimowej pielęgnacji twarzy jest dobry krem. Powinien zawierać substancje pomagające utrzymać nawilżenie skóry i łagodzące podrażnienia (allantoinę, aloes, wyciągi z rumianku) a także antyoksydanty (witaminę E, olej migdałowy, koenzym Q10). Wybierzcie krem odpowiedni również do rodzaju waszej skóry – Nivea 24h nawilżenia ma dla Was odpowiednie propozycje:

 

 

Ciało i dłonie w dobrej formie, również w chłodne dni!

Przemarznięte, szorstkie i zaczerwienione dłonie, znacie to? Dłonie to wyjątkowo narażony na mroźną pogodę obszar ciała. Ich podstawowa ochrona przed zimnem to przede wszystkim… ciepłe rękawiczki. Drugim ważnym elementem jest odpowiedni krem. Zastąp delikatne, nawilżające emulsje, gęstymi, natłuszczającymi balsamami. Do całego ciała polecamy niezawodne mleczko Garnier Intensywna Pielęgnacja!

 

 

My uwielbiamy białą, mroźną, zimową aurę! Liczymy, że puchowa warstwa śniegu zostanie z nami na dłużej i pozwoli na zabawy czy spacery na śniegu! Dbajmy o stan naszej skóry i włosów na co dzień niezależnie od pogody!

Witaj!                              

Bezpieczeństwo naszych Klientów i Pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego chcielibyśmy przekazać najważniejsze informacje dotyczące działań, które podjęliśmy jako Sieć Drogerii Koliber celem walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi Rządu wprowadziliśmy kolejne zalecenia m.in.:

 1. Z dniem 27 lutego wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa jedynie maseczką (rekomendujemy maseczki chirurgiczne, materiałowe lub z filtrem).
 2. Od 1 lutego handel będzie mógł być prowadzony w każdej placówce handlowej przy zachowaniu reżimu sanitarnego czyli maseczek, dezynfekcji i ustalonych limitów klientów. W związku z tym w naszych drogeriach może przebywać jednocześnie:
  5 osób na stanowisko kasowe w placówkach do 100 m2 (z wyłączeniem obsługi),
  1 osoba na 15m2 w placówkach o powierzchni sprzedaży powyżej 100 m2 (z wyłączeniem obsługi).
 3. Z dniem 1 lutego zniesione zostały godziny dla seniorów (w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach).
 4. Wszystkich podczas zakupów obowiązują takie same zasady – osłonięte nos i usta za pomocą maseczki oraz zachowywanie dystansu co najmniej 2 metry.
 5. Wszyscy pracownicy stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Zostali zaopatrzeni w środki ochrony m.in maseczki, przyłbice. Używają rękawiczek ochronnych oraz mają dostęp do płynów dezynfekujących.
 6. W wielu drogeriach stosujemy dodatkową ochronę strefy przykasowej w postaci przesłony ochronnej plexi.
 7. Dbamy, by w drogeriach nie zabrakło żeli antybakteryjnych, papieru toaletowego, żeli aloesowych (do zrobienia własnego środka dezynfekującego), mydła, chemii gospodarstwa domowego oraz wszystkich innych niezbędnych produktów.
 8. Na bieżąco uzupełniamy braki w zaopatrzeniu!
 9. Wszyscy nasi Pracownicy znają zalecenie Ministerstwa Zdrowia dot. zasad higieny, a w naszych wybranych drogeriach znajdziecie dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Co więcej, na bieżąco monitorujemy oficjalne komunikaty Ministerstwa Zdrowia, WHO oraz Głównego Inspektora Sanitarnego i niezwłocznie podejmujemy stosowne działania.